Чисте Прикарпаття

Ландшафт Східної Бойківщини — унікальне природнє явище.

Це місце, де долина переходить у величні гори, де річки спускаються донизу швидким потоком, де сільське життя поступово стає урбанізованим. На нашій території діє багато малих і великих підприємств з переробки деревини, на території Брошнів-Осадської, Дубівської та Долинської ТГ добуває нафту Укрнафта, які суттєво впливають на екологічну ситуацію регіону.

На території Прикарпаття є села та селища, де, як і раніше, господарстро ведеться природнім способом та є домашні господарства, які купляють більшість в магазині. Офіційно в Україні кожна людина продукує приблизно 350 кг сміття на рік. І якщо в місті вже є стала система поводження з побутовими відходами, то в селах все ще сміття складають за околицею. Проєкт має на меті позбутися цієї поганої звички.

Пикарпаття — це місце, де є гори, ліси, поля, скелі, гірські річки, водоспади. Унікальне природнє місце варте того, щоб бути екологічно-чистим.

Паралельно ми разом з ТГ буде йтись робота із пошуку і залучення партнерів для того, щоб реалізувати амбітний проєкт з побудови сортувальної станції, побудови зв’язків та способів реалізації відсортованої сировини. Це надасть змогу зменшити вже існюючі полігони ТПВ та мінімізувати подальше їх розширення. 

Схема розташування сортувальної станції

Пропонуємо збереження ландшафту та повернення його до початкового вигляду. 

Проєкт направлено на популяризацію та організацію роздільного способу поводження з твердими побутовими відходами (далі ТПВ) на території 6 ТГ (або більше). Заплановано проєктування станцій зі збирання вже розсортованих побутових відходів, побудову сміттєсортувальної станції, просвітництво та  освіта, а також залучення місцевих жителів. 

Результат проєкту — збереження неповторної чистої природи рідного краю. Передбачено дві стратегії реалізації проєкту. Короткий шлях —  навчання та популіризація правильного цивілізованого способу поводження з ТПВ, а саме роздільне сортування. 

Буде створено мобільну сортувальну станцію, що буде їздити по віддаленим гірським селам та збирати відсортоване сміття.